Rytų partnerystės politikai ir toliau būtina skirti didelį dėmesį

Flash is required!

2014 m. sausio 14 d.

Šiandien Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre buvo svarstoma Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai ataskaita. Pirmininkavimo rezultatus pristatė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diskusijoje dėl Tarybos ir Europos Komisijos pareiškimų dėl Lietuvos pirmininkavimo ataskaitos kalbėjo ir europarlamentarė Laima Andrikienė, pateikusi ir kai kurias pirmininkavimo išvadas. Jos nuomone, vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai ypatumų buvo tai, kad „Lietuva sugebėjo sutelkti Europos dėmesį į glaudesnius santykius su Rytų partnerystės šalimis, o Rusijai atsakius spaudimu, Europos Sąjungoje nebeliko iliuzijų dėl Maskvos politikos tikslų.“

Ukrainos atsisakymą aukščiausiojo lygio susitikime Vilniuje pasirašyti asociacijos sutartį su ES europarlamentarė pavadino „tik trumpalaike ir Rusijai labai brangiai kainavusia Rusijos bei prorusiškų jėgų Ukrainoje pergale“.

Lietuvos atstovė siūlė pripažinti, kad ES Rytų partnerystės programa pradžioje perdėm techniška, tačiau, L. Andrikienės įsitikinimu, „dabar tapo aišku, kad Rytų partnerystė yra geopolitinis klausimas, ir mūsų požiūris į ją turi būti atitinkamas.“

Dar viena europarlamentarės išvada yra tai, kad „Rusija visiškai sugadino savo įvaizdį pasaulyje“. L. Andrikienė pastebėjo ir tai, kad „daugelis žmonių suprato, kad Rusija nesiūlo draugiškos partnerystės, bet siekia dominuoti. Rusija, žaisdama be kompromisų, gali laimėti trumpalaikių pergalių, bet ateityje Rytų kaimynystės šalys, tautos sieks išsilaisvinti iš Rusijos įtakos. Lietuvos pirmininkavimas ir buvo sėkmingas pirmiausia todėl, kad jo metu Rytų kaimynystė tapo visaverte ES darbotvarkės dalimi.“

L. Andrikienė pabrėžė, kad nors Rytų partnerystės politika nėra vienas pirmininkavimą perėmusios Graikijos prioritetų, būtent šiai politikai būtina ir toliau skirti didelį dėmesį. Europarlamentarės nuomone, pirmiausia jis turėtų būti sutelktas į Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimų pasirašymą su Gruzija ir Moldova, kuris turi įvykti dar iki šių metų rudens.

Lietuvos atstovė taip pat nuoširdžiai padėkojo kolegoms iš Europos liaudies partijos bei kitų frakcijų, prisidėjusiems prie Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai sėkmės.

Video įrašą galima žiūrėti čia.
 

Laima Andrikienė Twitter

15min video konferencijoje – Laima Andrikienė. Apie Brexit, ES-Rusijos santykius ir kt. 2017-03-20
 

EP narė Laima Andrikienė 2017 02 17 15min video konferencijoje.
 

EP narė Laima Andrikienė 2016 12 20 DELFI TV rengtoje video konferencijoje kalbėjo aktualiausiomis užsienio politikos, tarptautinės prekybos temomis, aptarė ES ir pasaulį kamuojančias geopolitines problemas.

Tarptautinę žmogaus teisių dieną dr. Laima Andrikienė LTV laidoje "Labas rytas, Lietuva". 2016 12 10

Mūsų biblioteka

Skaitykite čia, mūsų bibliotekoje:

VERTYBĖS IR POLITIKA II.
KRIKŠČIONIŠKOSIOS EUROPOS ŠAKNYS
(2014)

"Vertybės ir politika"

VERTYBĖS IR POLITIKA
(2008)

VALUES AND POLITICS
(2008)

Šv. Jokūbo kelio šviesa

ŠV. JOKŪBO KELIO ŠVIESA / THE LIGHT OF ST. JAMES WAY
(2012, 2013, 2014)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': I dalis - Signatarė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
I dalis - SIGNATARĖ
(2008)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': II dalis - Ministrė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
II dalis - MINISTRĖ
(2008)

„AŠ, LAIMA ANDRIKIENĖ, PRISIEKIU...'' III dalis – Europarlamentarė

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu..."
III dalis – EUROPARLAMENTARĖ
(2009)

Ankstesnė svetainės versija

Informaciją apie L.Andrikienės veiklą 2004-2008 m. rasite čia.