L. Andrikienė: Europos Parlamentas pritarė ES-Izraelio prekybos susitarimui dėl farmacijos produktų

Flash is required!

Antradienio vakarą Europos Parlamentas didele balsų dauguma ratifikavo ES ir Izraelio susitarimo dėl pramonės produktų atitikties ir pripažinimo protokolą dėl farmacijos produktų. Strasbūre vykstančioje plenarinėje sesijoje debatuose dalyvavusi Europos liaudies partijos grupės pranešėja šiuo svarbiu klausimu, Tarptautinės prekybos komiteto narė Laima Andrikienė sakė: „Izraelis yra pirmoji Viduržemio jūros regiono šalis, įvykdžiusi pagrindines sąlygas, kurios leido pasiekti šį susitarimą (ACAA) . Izraelis ne tik įteisino, bet ir įgyvendino ES standartus ir reikalavimus šios šalies teritorijoje veikiančiose generinių vaistų farmacijos įmonėse, tai užtruko šešerius metus ir iš šios valstybės pareikalavo nemažų pastangų. Tačiau protokolui įsigaliojus Izraelyje pagaminti vaistai be kliūčių galės pasiekti ES rinką ir mūsų vartotojus, pacientus, be to, jie bus pigesni, nes nebereikės dvigubų vaistų tikrinimo procedūrų.“
 
Nors diskusijos dėl šio susitarimo ir svarstymai EP Tarptautinės prekybos komitete truko 2,5 metų, dar vakar kai kurios EP frakcijos siekė klausimą sugrąžinti šiam komitetui svarstyti toliau. „Klausimas buvo labai politizuotas, nors pats protokolas – viso labo techninis susitarimas, dėl kurio negalėjo kilti didesnių problemų“, – kalbėjo  L. Andrikienė.
 
Lietuvos atstovė džiaugiasi, kad „pagaliau darbas baigtas, o rezultatas – geresnis, nei buvo galima tikėtis net pagal optimistiškiausias prognozes: daugiau nei pusė Europos Parlamento narių – 379 – plenariniame posėdyje balsavo už susitarimą, nors balsuojant Tarptautinės prekybos komitete jį palaikančių balsų persvara buvo nedidelė – vos 2 balsai“.

Šiomis dienomis į Europos Parlamentą Strasbūre buvo atvykęs Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministras Šalom Simhon, kuris vakar stebėjo EP plenarinio posėdžio diskusiją ir balsavimus.

Laima Andrikienė Twitter

15min video konferencijoje – Laima Andrikienė. Apie Brexit, ES-Rusijos santykius ir kt. 2017-03-20
 

EP narė Laima Andrikienė 2017 02 17 15min video konferencijoje.
 

EP narė Laima Andrikienė 2016 12 20 DELFI TV rengtoje video konferencijoje kalbėjo aktualiausiomis užsienio politikos, tarptautinės prekybos temomis, aptarė ES ir pasaulį kamuojančias geopolitines problemas.

Tarptautinę žmogaus teisių dieną dr. Laima Andrikienė LTV laidoje "Labas rytas, Lietuva". 2016 12 10

Mūsų biblioteka

Skaitykite čia, mūsų bibliotekoje:

VERTYBĖS IR POLITIKA II.
KRIKŠČIONIŠKOSIOS EUROPOS ŠAKNYS
(2014)

"Vertybės ir politika"

VERTYBĖS IR POLITIKA
(2008)

VALUES AND POLITICS
(2008)

Šv. Jokūbo kelio šviesa

ŠV. JOKŪBO KELIO ŠVIESA / THE LIGHT OF ST. JAMES WAY
(2012, 2013, 2014)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': I dalis - Signatarė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
I dalis - SIGNATARĖ
(2008)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': II dalis - Ministrė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
II dalis - MINISTRĖ
(2008)

„AŠ, LAIMA ANDRIKIENĖ, PRISIEKIU...'' III dalis – Europarlamentarė

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu..."
III dalis – EUROPARLAMENTARĖ
(2009)

Ankstesnė svetainės versija

Informaciją apie L.Andrikienės veiklą 2004-2008 m. rasite čia.