Dalintis: Facebook

Naujienos

2017-04-19 19:00 Paskelbta: 5 d.

L. Andrikienės vizitas Kauno „Vyturio“ gimnazijoje

Gairė: Darbas Lietuvoje, Susitikimai

Balandžio 19 dieną europarlamentarė Laima Andrikienė lankėsi Kauno „Vyturio“ gimnazijoje. Ji susitiko su gimnazijos direktore Aleksandra Bancevičiene, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ina Petkevičiene, istorijos vyr. mokytoju Lauru Bartninku bei vyriausiųjų klasių gimnazistais.

Su gimnazijos vadovybe aptartos šios įstaigos vystymosi bei plėtros problemos, jos katalikiška pakraipa, kurią gimnazijos vadovai labai brangina.

L. Andrikienė susitikime su gimnazistais išdėstė savo Europos Sąjungos ateities viziją bei apžvelgė problemas, su kuriomis šiuo metu susiduria ES. Daug klausimų bei diskusijų susilaukė Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES. Europarlamentarė sakė, kad dabar sunku prognozuoti, kokie bus „skyrybų“ rezultatai, bet „tikrai nei viena pusė nelaimės“. Padėtis tapo dar sudėtingesne, Didžiosios Britanijos parlamentui paskelbus pirmalaikius rinkimus. Tačiau vargu, ar tikėtina, kad Britanija atsisakytų referendumu praeitą vasarą patvirtinto siekio palikti ES.

Gimnazistai domėjosi, ar Britanijos keliu nepasuks kitos ES valstybės. L. Andrikienė pabrėžė, kad šiuo metu Sąjungos ateičiai yra labai svarbūs rinkimai Prancūzijoje. Tačiau ji kalbėjo, kad Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų kandidatės į prezidentus Marine Le Pen pergalė antrajame rinkimų ture ir tapimas prezidente sunkiai tikėtinas. Nesvarbu, kad pirmajame ture Le Pen pergalę ko gero pasieks.

Nemažai dėmesio susitikime buvo skirta Lietuvos vietai bei galimybėms ES. Europarlamentarė sakė neįsivaizduojanti Lietuvos už ES ribų. Ji pabrėžė, kad jos šūkiu buvo ir lieka „Stipri Lietuva stiprioje Europos Sąjungoje.“ ES susiduria su sunkumais, bet sunkumai gali padėti pašalinti susvetimėjimą tarp ES institucijų bei paprastų piliečių ir tapti postūmiu teigiamiems procesams, kalbėjo L.Andrikienė.

Gimnazistai domėjosi ir europarlamentarės keliu į politiką. L. Andrikienė sakė, jog tas kelias formaliai prasidėjo Sąjūdžio laikais, kai buvo reikalingi žmonės, mylintys Lietuvą ne tik žodžiais, bet ir pasiryžę paaukoti viską Lietuvos laisvei pasiekti. Tai buvo ilgo kelio į politiką bei aktyvaus dalyvavimo joje pradžia.

EP narės L. Andrikienės atstovas spaudai Valentinas Mitė


Komentarai

Rašyti komentarą

* - privalomas laukas

*

CAPTCHA paveikslėlis dėl šlamšto prevencijos
Jei neperskaitote žodžio, spauskite čia.
*
*
laisvis, 23-04-17 16:51:
Galima stebėtis p. Laimos Andrikienės ištverme ir santūrumu,nes Europos Sąjunga su sąjungininkais išties turi problemų, kurios, kaip sakoma, parašytos ant veido, reikia į kai kuriuos tų veidų pažiūrėti,kad bijotum net savo šešėlio .

Dėkingas, 23-04-17 15:00:
Mano gyvenimui didelius pokyčius davė asmenybės, kurios dalinasi savo pavyzdžiu. Kartais gali pasirodyti, jog tai tik paprasta, eilinė diskusija, bet kartais visai nežinodamas išgelbėji kažkieno gyvenimą.

Modestas, 20-04-17 21:16:
Jaunimą visada reikia motyvuoti tik gerais pavyzdžiais, jiems patinka lyderiai. Tokie pokalbiai padeda pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią, įkvepia ir leidžia judėti pirmyn. Pagarba už dėmesį jaunimui. :)

Mantas, 20-04-17 12:42:
Jaunimui reikia kuo daugiau tokių susitikimų!

joffe, 20-04-17 12:31:
jaunimas turi sekti puikiais pavyzdžiais. tikime, kad p.Laima įkvėpė jaunus žmones bent jau ateitį kurti čia, o ne kur kitur...

Aistė, 20-04-17 12:27:
Dėkui europarlamentarei Laimai Andrikienei. Turėjome malonų šiltą, nuoširdų renginį. Buvo be galo įdomu išgirsti pačias naujausias naujienas iš Europops Parlamento, ypač dėl D. Britanijos pasitraukimo iš ES, migracijos.

Laima Andrikienė Twitter

L. Andrikienė apie antrąjį Transatlantinį forumą už vertybes. Briuselis, 2017 04 12 

Lietuvos balsas Europoje. Laima Andrikienė – Žinių radijo laidoje "Lyderio dilema". 2017 04 18
 

15min.lt video konferencijoje – Laima Andrikienė. 2017 03 20
 

15min.lt video konferencijoje – EP narė Laima Andrikienė. 2017 02 17
 

L. Andrikienė – DELFI TV video konferencijoje. 2016 12 20

Tarptautinę žmogaus teisių dieną dr. Laima Andrikienė LTV laidoje "Labas rytas, Lietuva". 2016 12 10

Mūsų biblioteka

Skaitykite čia, mūsų bibliotekoje:

VERTYBĖS IR POLITIKA II.
KRIKŠČIONIŠKOSIOS EUROPOS ŠAKNYS
(2014)

"Vertybės ir politika"

VERTYBĖS IR POLITIKA
(2008)

VALUES AND POLITICS
(2008)

Šv. Jokūbo kelio šviesa

ŠV. JOKŪBO KELIO ŠVIESA / THE LIGHT OF ST. JAMES WAY
(2012, 2013, 2014)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': I dalis - Signatarė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
I dalis - SIGNATARĖ
(2008)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': II dalis - Ministrė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
II dalis - MINISTRĖ
(2008)

„AŠ, LAIMA ANDRIKIENĖ, PRISIEKIU...'' III dalis – Europarlamentarė

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu..."
III dalis – EUROPARLAMENTARĖ
(2009)

Ankstesnė svetainės versija

Informaciją apie L.Andrikienės veiklą 2004-2008 m. rasite čia.