Dalintis: Facebook

Naujienos

2017-03-17 11:33 Paskelbta: 13 d.

L. Andrikienės kalba diskusijoje dėl Pranešimo dėl integruotos Europos Sąjungos Arkties politikos

Gairė: Kalbos

EP plenarinė sesija
Strasbūras
2017 03 15

Arkties regiono svarba - milžiniška, ją vis labiau suvokia visas pasaulis. Klimato kaita, atsiveriantys nauji navigacijos maršrutai, nauji žvejybos ir gamtos išteklių plotai, didėjanti konkurencija siekiant pasinaudoti Arktimi ir jos gamtos ištekliais daugelį šalių skatina aktyviau veikti šiame regione. Tarp aktyviausių veikėjų šiuo metu dominuoja Rusija ir Kinija, kuri, nors geografiškai neturi prieigos prie Arkties, savo dalyvavimą jos resursų eksploatavime ideologiškai grindžia tuo, kad Arktis ir jos turtai priklauso visai žmonijai, o ne vien toms šalims, kurios priklauso Arkties regionui.

Europos Sąjunga nuo seno turi įsipareigojimų Arktyje: ES valstybės narės dalyvauja Arkties tarybos darbe, ES laukia, kol jai šioje taryboje bus suteiktas stebėtojos statusas.

Labai svarbu, kad Arktis išliktų mažos įtampos regionu ir būtų išvengta šio regiono militarizavimo. Su dideliu susirūpinimu stebime pokyčius regione, kur Rusija steigia karines bazes, įkūrė Arkties karinę apygardą.

Europos Komisijos komunikate trūko dėmesio saugumo Arktyje aspektams, gerai, kad Globalioje strategijoje į tai atkreiptas dėmesys.

Mes, Europos Sąjunga, turime skirti gerokai daugiau dėmesio ir resursų Arkties politikai įgyvendinti. Europos Sąjungai neabejotinai reikia labiau integruotos, visa apimančios Arkties politikos. Mums reikia išsamios ES įsipareigojimų Arktyje strategijos ir konkrečių veiksmų plano. Ne mažiau svarbu, kad ES institucijos ir ES valstybės narės glaudžiau bendradarbiautų Arkties klausimais. 

 


Komentarai

Rašyti komentarą

* - privalomas laukas

*

CAPTCHA paveikslėlis dėl šlamšto prevencijos
Jei neperskaitote žodžio, spauskite čia.
*
*
Tomas, 19-03-17 18:41:
Klimato kaita sparti ir greitai suteikianti sąlygas įsitvirtinti. Nauda tikrai nediskutuotina - nafta, dujos, žvejybos plotai ir t.t. Jeigu Rusija dislokuoja savo karines bazes, Kinija puikiai su ja bendradarbiauja, tai kokie realūs šansai ES veikti Arktyje?

Deividas, 19-03-17 18:13:
Gal galėtumėte plačiau pakomentuoti kokia konkreti nauda ES iš arkties? Na Rusija steigia karines bazes, o mes ko ten? Oponuosime karine technika? Verslas? Nelabai aišku...

Modestas, 19-03-17 12:40:
Sutinku su žemiau esančiais komentarais, jog Lietuvoje šiek tiek mąstoma siaurokai ir trūksta globalesnio požiūrio. Apie Arktį man taip pat nauja informacija, kurią skaičiau "Europos Laiku" žurnale. Žiniasklaidoje didelė spraga su informacija....

Vidas, 19-03-17 11:19:
Nieko Lietuvoje iki šiol nebuvau girdėjusi apie Arktį. Su didžiausiu malonumu apie Arktį skaičiau Jūsų žurnale "Europos laiku". Kada baigs lietuvaičiai gyventi vien tik pletkeliais apie viens kitą ir pradės plačiau, globaliau žvelgti į pasaulį.

Kas bendro tarp Lietuvos ir Arkties, 19-03-17 11:05:
Labai geri straipsniai šia tema yra žurnale "Europos laiku". Man atrodo, kad Lietuva dar nėra suvokusi turinti interesų Arktyje, jos valdžiai tai atrodo esą toli ir mes "ne prie ko"... O lenkai atviru tekstu sako: "Ar Lenkija turi interesų Arktyje? – Taip, turi". (Anna Fotyga, Europos Parlamento Saugumo ir gynybos pakomitečio pirmininkė, buvusi Lenkijos užsienio reikalų ministrė)

Laima Andrikienė Twitter

15min video konferencijoje – Laima Andrikienė. Apie Brexit, ES-Rusijos santykius ir kt. 2017-03-20
 

EP narė Laima Andrikienė 2017 02 17 15min video konferencijoje.
 

EP narė Laima Andrikienė 2016 12 20 DELFI TV rengtoje video konferencijoje kalbėjo aktualiausiomis užsienio politikos, tarptautinės prekybos temomis, aptarė ES ir pasaulį kamuojančias geopolitines problemas.

Tarptautinę žmogaus teisių dieną dr. Laima Andrikienė LTV laidoje "Labas rytas, Lietuva". 2016 12 10

Mūsų biblioteka

Skaitykite čia, mūsų bibliotekoje:

VERTYBĖS IR POLITIKA II.
KRIKŠČIONIŠKOSIOS EUROPOS ŠAKNYS
(2014)

"Vertybės ir politika"

VERTYBĖS IR POLITIKA
(2008)

VALUES AND POLITICS
(2008)

Šv. Jokūbo kelio šviesa

ŠV. JOKŪBO KELIO ŠVIESA / THE LIGHT OF ST. JAMES WAY
(2012, 2013, 2014)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': I dalis - Signatarė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
I dalis - SIGNATARĖ
(2008)

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....'': II dalis - Ministrė

"Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu....".
II dalis - MINISTRĖ
(2008)

„AŠ, LAIMA ANDRIKIENĖ, PRISIEKIU...'' III dalis – Europarlamentarė

„Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu..."
III dalis – EUROPARLAMENTARĖ
(2009)

Ankstesnė svetainės versija

Informaciją apie L.Andrikienės veiklą 2004-2008 m. rasite čia.